Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger

Namerané IQ:
135

Arnold Schwarzenegger

Rakúšan Arnold Schwarzenegger je mužom, ktorý si splnil svoj detský sen. Z rodného Rakúska sa vydal do Ameriky, kde sa z neho stal slávny herec a napokon aj úspešný politik. Niet sa teda čo čudovať, že hodnota jeho IQ je značne vysoká. Dokazuje to, že nie každý kulturista musí v IQ teste skončiť pod hranicou priemeru.

Kulturistika

Arnold Schwarzenegger je jednou z najvýraznejších postáv svetovej kulturistiky. Začal v pätnástich rokoch a postupne vyhral tituly Mr. Universe a Mr. Olympia (dokonca sedemkrát). Získal publicitu, ktorá sa mu hodila neskôr pri začiatkoch hereckej kariéry.

Filmy

Do USA sa Arnold presťahoval vo veku dvadsaťjeden rokov a snažil sa získavať úlohy hlavne v akčných filmoch, kde by využil svoju vypracovanú postavu. Prvý veľký úspech prišiel s hlavnou rolou vo fantasy filme Barbar Conan a neskôr v akčnom sci-fi Terminátor. Nasledovalo mnoho úspešných snímkov a zo Schwarzeneggera sa stala plnohodnotná hollywoodská hviezda.

Politika

Potom, čo opustil úspešnú kariéru herca, vrhol sa ako presvedčený republikán do politiky. V októbri 2003 bol zvolený za guvernéra štátu Kalifornia, ktorým je dodnes. Hovorí sa, že sa pokúša nájsť spôsob, ako by sa mohol stať prezidentom USA.

Jeho manželkou je Maria Shriver, potomok dynastie Kennedyovcov. Majú spolu štyri deti.

Americký prezident Barack Obama má hodnotu IQ len o niečo málo nižšiu. A koľko máte vy? Zmerajte si svoje IQ v našom kvalitnom IQ teste!
Vyber si IQ test

IQ Test vrodenej inteligencie

Tento online IQ test vyskúša bystrosť vášho myslenia v šiestich...

IQ Test numerickej inteligencie

Numerická inteligencia je schopnosť ľudského mozgu pracovať a...

Ďalšie celebrity