Brad Pitt

Brad Pitt

Namerané IQ:
119

Brad Pitt

Americký herec Brad Pitt je sexy idolom západného sveta a so svojou partnerkou Angelinou Jolie sú najsledovanejším párom Hollywoodu.

Hodnota IQ tohto úspešného herca je ľahko nadpriemerná. V kvalifikovanom IQ teste by malo lepšie uspieť len asi 16% respondentov. 

Kariéra a filmografia

Po strednej škole sa Brad Pitt vydal študovať žurnalistiku a reklamu na univerzite v Missouri. Vzdelanie nedokončil a vydal sa do Los Angeles skúsiť šťastie ako herec. Spočiatku hral menšie úlohy v reklamách a v televízii, postupne sa snažil preniknúť do filmového biznisu.

Jeho prvá veľká rola prišla s filmomo Thelma a Louise, skutočnú pozornosť si získal po boku Toma Cruisa v úspešnom snímku Interview s upírom.

Nasledovalo mnoho ďalších trhákov ako Sedem, Dvanásť opíc, Klub bitkárov alebo Mr. & Mrs. Smith, ktoré len potvrdili jeho status superhviezdy. Po novom ho môžeme vidieť vo filme Quentina Tarantina Hanební pancharti.

Brad Pitt bol päť rokov ženatý s herečkou Jennifer Aniston, známou zo seriálu Priatelia. Po rozvode začal žiť s Angelinou Jolie, s ktorou má šesť detí, tri adoptované a tri biologické. Založili spolu tiež charitatívnu organizáciu Jolie-Pitt.

Slávny herec Johnny Depp má hodnotu IQ 126.

A koľko máte vy? Skúste si zistiť svoje IQ v našom kvalifikovanom IQ teste!

Vyber si IQ test

IQ Test vrodenej inteligencie

Tento online IQ test vyskúša bystrosť vášho myslenia v...

IQ Test numerickej inteligencie

Numerická inteligencia je schopnosť ľudského mozgu pracovať a...

Ďalšie celebrity