Brad Pitt

Brad Pitt

Namerané IQ:
119

Brad Pitt

Americký herec Brad Pitt je sexy idolom západného sveta a so svojou partnerkou Angelinou Jolie sú najsledovanejším párom Hollywoodu.

Hodnota IQ tohto úspešného herca je ľahko nadpriemerná. V kvalifikovanom IQ teste by malo lepšie uspieť len asi 16% respondentov. 

Kariéra a filmografia

Po strednej škole sa Brad Pitt vydal študovať žurnalistiku a reklamu na univerzite v Missouri. Vzdelanie nedokončil a vydal sa do Los Angeles skúsiť šťastie ako herec. Spočiatku hral menšie úlohy v reklamách a v televízii, postupne sa snažil preniknúť do filmového biznisu.

Jeho prvá veľká rola prišla s filmomo Thelma a Louise, skutočnú pozornosť si získal po boku Toma Cruisa v úspešnom snímku Interview s upírom.

Nasledovalo mnoho ďalších trhákov ako Sedem, Dvanásť opíc, Klub bitkárov alebo Mr. & Mrs. Smith, ktoré len potvrdili jeho status superhviezdy. Po novom ho môžeme vidieť vo filme Quentina Tarantina Hanební pancharti.

Brad Pitt bol päť rokov ženatý s herečkou Jennifer Aniston, známou zo seriálu Priatelia. Po rozvode začal žiť s Angelinou Jolie, s ktorou má šesť detí, tri adoptované a tri biologické. Založili spolu tiež charitatívnu organizáciu Jolie-Pitt.

Slávny herec Johnny Depp má hodnotu IQ 126.

A koľko máte vy? Skúste si zistiť svoje IQ v našom kvalifikovanom IQ teste!

Vyber si IQ test

IQ Test vrodenej inteligencie

Tento online IQ test vyskúša bystrosť vášho myslenia v šiestich...

IQ Test numerickej inteligencie

Numerická inteligencia je schopnosť ľudského mozgu pracovať a...

Ďalšie celebrity