George W. Bush

Namerané IQ:
125

George W. Bush

George W. Bush bol 43. prezidentom Spojených štátov amerických a Texaským guvernérom. Hodnota jeho IQ je predmetom neustálych sporov, satír a dokonca jednej veľmi úspešnej internetovej mystifikácie. Oficiálne zdroje však uvádzajú, že jeho IQ je 125. Je to medzi americkými prezidentmi skôr nižšia hodnota, napriek tomu stále vysoko nadpriemerná. 

IQ mystifikácia

Údajne nízke IQ George W. Busha bolo dlho zdrojom vtipov pre celý americký národ a hlavne novinárov. Prezident sa pri svojich prejavoch často preriekaval a plietol a získal si tak povesť nie príliš bystrého človeka. Jeho citátom sa súhrnne hovorí Bushismy.

Celá aféra vyvrcholila v roku 2001 falošným emailom, ktorý citoval výskumy vymyslených sociológov a psychológov a neexistujúceho Lovensteinovho inštitútu. V emaili sa objavili údaje o IQ amerických prezidentov, začínajúc Franklinom D. Roosveltom. Vtedajší prezident George W. Bush mal podľa emailu hodnotu IQ len 91, čo je ľahký podpriemer.

Tieto údaje boli najskôr považované za pravdivé a mnohé médiá ich tiež citovali bez toho, aby si overili ich dôveryhodnosť.

V skutočnosti bol tento email produktom amerického servera  Linky & Dinky, ktorý sa zaoberá internetovým humorom a je úplne jasné, že jeho účel bol zosmiešniť vtedajšieho prezidenta.

Guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger má hodnotu IQ dokonca 135.

Priblížite sa skôr skutočnému alebo falošnému IQ Georga W. Busha? Zmerajte si svoje IQ v našom kvalifikovanom IQ teste!

Vyber si IQ test

IQ Test vrodenej inteligencie

Tento online IQ test vyskúša bystrosť vášho myslenia v šiestich...

IQ Test numerickej inteligencie

Numerická inteligencia je schopnosť ľudského mozgu pracovať a...

Ďalšie celebrity