Michael Jackson

Michael Jackson

Namerané IQ:
110

Michael Jackson

Legenda, kráľ popu, tak sa hovorí americkému spevákovi Michaelovi Jacksonovi, ktorý zomrel v roku 2009 na zlyhanie srdca.

Jeho IQ hodnota sa udáva na 110, čo je ľahko nadpriemerné. Napriek tomu iné zdroje uvádzajú aj vyššie čísla. Nie je známe, či spevák niekedy nejaký IQ test podstúpil.

Život a kariéra

Životopis Michaela Jacksona bol kontroverzný. V detstve ho týral otec, ale Michael neskôr opakovane tvrdil, že práve jemu vďačí za svoj úspech.

V mladosti vytvorili spolu so súrodencami skupinu „The Jackson 5," sólovú kariéru zahájil krátko nato. V roku 1982 vydal album Thriller, ktorý sa stal najpredávanejším albumom všetkých čias.

Jeho diskografia zahŕňa desať štúdiových albumov, veľké množstvo kompilácií a štyridsaťpäť videoklipov - najznámejšie sú napríklad Black or White, Thriller alebo Earth Song.

V priebehu svojho života bol dvakrát obvinený zo sexuálneho zneužitia mladistvého, prvý prípad bol vyriešený mimosúdnym vyrovnaním, v druhom prípade ho súd zbavil obvinenia.

O jeho poslednom turné bol natočený vysoko očakávaný film This Is It, ktorý ukazuje Michaela v zákulisí veľkých koncertov.

Zdravotná situácia

Niekedy v polovici osemdesiatych rokov sa začal dramaticky meniť Michaelov výzor, hlavne jeho pleť bola čím ďalej tým bledšia, zmenili sa jeho črty tváre a výrazne schudol. Lekári mu diagnostikovali chorobu vitiligo a lupus, ktoré spôsobili zosvetlenie pleti. Zároveň podstúpil veľké množstvo plastických operácií, údajne až desať. Podľa psychológov trpel chorobnou nespokojnosťou s vlastným telom. Je možné, že sa zhoršujúci zdravotný stav negatívne podpísal aj na hodnote jeho IQ.

Ku koncu svojho života bol závislý na liekoch proti bolesti a sedatívach. Predávkovanie jedným z nich, propofolom, potom 25. júna 2009 spôsobilo jeho smrť.

Spevákov pohreb sa konal 7. júla 2009 v Staples Centre v Los Angeles. Obrad sa naživo vysielal po celom svete. Predstavilo sa na ňom množstvo celebrít, ktoré mu prišli vzdať česť.

Kráľovná popu Madonna má hodnotu IQ dokonca 140.

A koľko máte vy?  Zmerajte si svoje IQ v našom IQ teste zostavenom psychológmi!

Vyber si IQ test

IQ Test vrodenej inteligencie

Tento online IQ test vyskúša bystrosť vášho myslenia v šiestich...

IQ Test numerickej inteligencie

Numerická inteligencia je schopnosť ľudského mozgu pracovať a...

Ďalšie celebrity