Madonna

Namerané IQ:
140

Madonna

Táto neobyčajne populárna americká speváčka a tanečnica sa už veľa rokov drží na špičke šoubiznisu. Je nekorunovanou kráľovnou popu, módnou ikonou a sexuálnym symbolom.

Napriek tomu, že jej životopis je plný škandálov, má vysoko nadpriemernú hodnotu IQ. V kvalitnom IQ teste by ju mali poraziť len asi 2% populácie. 

Osobný život

Madonna pochádza zo šiestich detí, matka jej zomrela ešte v detstve na rakovinu pŕs. Už od strednej školy študovala tanec. Mala vynikajúce študijné výsledky, dostala sa aj na univerzitu, ktorú ale nedokončila, pretože sa radšej chcela venovať kariére tanečnice.

Bola tri roky vydatá za oscarového herca Seanna Penna a potom za režiséra Guya Ritchieho, s ktorým sa rozviedla v roku 2008. Má dcéru Lourdes a syna Rocca.

Kariéra

Prvý úspech v jej kariére sa dostavil s druhým albumom Like a Virgin, ktorý z nej urobil sexuálny idol doby. Z jej diskografie stojí za zmienku ešte filmová verzia muzikálu Evita, albumy Ray of Light, Music, Confessions on a Dance Floor alebo novinka z roku 2009 - album Celebration, ktorý prináša to najlepšie z jej doterajšej dvadsaťsedemročnej kariéry.

Celosvetovo sa predalo viac ako 200 miliónov jej albumov a Madonna je tak speváčkou s najvyššími príjmami na svete.

Českú republiku navštívila Madonna počas svojich turné dvakrát - v roku 2006 v pražskej O2 aréne a 2009 v Prahe na Chodove.

Ďalšia popová speváčka, Shakira, má tiež hodnotu IQ 140.

A koľko máte vy? Zmerajte si svoje IQ v našom kvalitnom IQ teste!

Vyber si IQ test

IQ Test vrodenej inteligencie

Tento online IQ test vyskúša bystrosť vášho myslenia v šiestich...

IQ Test numerickej inteligencie

Numerická inteligencia je schopnosť ľudského mozgu pracovať a...

Ďalšie celebrity